Rejestrator Jazdy Xblitz GO FullHD

329,00 zł
Brutto

 

 

 

rejestrator_xblitz_go_1.jpg

KAMERA SAMOCHODOWA XBLITZ GO SE

Rejestrator trasy, kamera samochodowa (tzw. czarna skrzynka) renomowanej marki Xblitz pozwoli Ci na spokojną i bezpieczną podróż. Nie zaskoczą Cię już żadne nieprzewidziane sytuacje na drodze. Niezbędna zarówno podczas długich wyjazdów wakacyjnych jak i podczas codziennych podróży do pracy, do bezpiecznego poruszania się po mieście.

Dlaczego warto mieć wideorejestrator?

 1. dowód w sytuacjach spornych przy wypadkach i kolizjach
 2. szybkie ustalenie sprawcy zdarzenia drogowego
 3. brak świadków nie jest już problemem
 4. wielofunkcyjność: kamera i aparat fotograficzny w jednym
 5. możliwość zgłaszania wykroczeń drogowych popełnianych przez innych kierowców
 6. możliwość nagrania nieprzewidzianych zdarzeń

Kolejna odsłona....

Model Xblitz GO SE to nowość na rynku, to następca dobrze znanego i rozpoznawalnego modelu GO. Sensor SONY IMX323 zapewnia jeszcze lepszej jakości zapis przechwytywanego obrazu. Bardzo dobra jakość nagrania oraz zdjęć, niewielkie wymiary i doskonała jakość wykonania sprawiają, że ciężko znaleźć dla niego konkurenta w swojej klasie cenowej!

Materiały najwyższej jakości – szklana soczewka i eleganckie aluminiowe wykończenia. Niezawodna i dopracowana, bardzo prosta obsługa, a zarazem zaawansowane funkcje takie jak tryb monitorowania parkingu, szerokokątna soczewka 170 stopni.

rejestrator_xblitz_go_2.jpg
rejestrator_xblitz_go_3.jpg

Pełna automatyka...

Automatyczny start nagrywania - Rejestrator uruchamia się automatycznie i zaczyna nagrywać w momencie włączenia zapłonu auta oraz automatycznie się wyłączy po wyłączeniu zapłonu (z kilkusekundowym opóźnieniem). Rejestrator musi być cały czas podłączony do zasilania z gniazda zapalniczki samochodowej oraz gniazdo zapalniczki musi być pod napięciem w momencie włączonego zapłonu.

Złącze zasilania w uchwycie - Kamera posiada niezwykle wygodny system mocowania do szyby pojazdu. Mocna przyssawka pozwala na pewny i trwały montaż kamery w aucie. Dodatkowo uchwyt został zaopatrzony w złącze mini USB zasilające kamerę. Pozwala to na trwałe podłączenie zasilania do uchwyty zamiast bezpośrednio do kamery. Dlatego wysiadając z auta można błyskawicznie wypiąć rejestrator z uchwytu.

Zoom cyfrowy - 4-krotne cyfrowe zbliżenie obrazu (należy go ustawić przed rozpoczęciem nagrywania).

Kompaktowa budowa - duża funkcjonalność

Wbudowana bateria - Zastosowana bateria wewnętrzna (niewymienna) posiada niewielką pojemność, służy ona do zapewnie-nia zasilania przez kilka minut po wyłączeniu zapłonu.

Wbudowany mikrofon - Bardzo czuły, rejestruje dźwięk wewnątrz auta, można wyłączyć funkcję zapisu dźwięku.

Solidny uchwyt samochodowy - Kamera posiada stabilny i wygodny system mocowania do szyby pojazdu. Mocna przyssawka pozwala na pewny i trwały montaż kamery w aucie.

Funkcja SOS - Automatyczne zabezpieczanie aktualnie nagrywanego pliku przed nadpisaniem lub przypadkowym usunięciem, uruchamiane poprzez naciśnięcie odpowiedniego klawisza.

rejestrator_xblitz_go_4.jpg
rejestrator_xblitz_go_5.jpg

Zapis ciągły lub cykliczny

Nagrywanie cykliczne - Jedna z głównych i najważniejszych cech rejestratorów samochodowych, włączenie tej funkcji pozwala ustawić długość nagrywanych pojedynczych materiałów wideo (2 min, 3 min, 5 min). Wyłączenie tej opcji spowoduje rejestrację ciągłą materiału wideo (nie zaleca się), jednak należy pamiętać, że maksymalna długość filmu jest ograniczona wielkością pliku 2GB wynikającą z ograniczeń formatu plików.

Materiały - Wysokiej jakości, trwała i odporna plastikowa obudowa z gumowym pokryciem.

Długi czas nagrywania - Rozmiar 3 minutowego flmu to około 300 MB przy maksymalnej rozdzielczości i nagrywaniu z dźwiękiem. Na karcie 64 GB można zapisać około 8-10 godzin filmu w najwyższej jakości. Czyli przy włączonym nagrywaniu w pętli (nadpisywanie najstarszych nagrań), użytkownik ma zawsze ostatnie 10 godzin jazdy.

Niebagatelne parametry.

Wysoka rozdzielczość zdjęć - Zdjęcia można wykonać w rozdzielczości nawet do 12Mpx, co pozwoli na dowolne ich wykorzystanie (wydruk, analiza zdarzenia, odczyt tablic rejestracyjnych, znaków drogowych itp.) Maksymalna rozdzielczość zdjęcia to 4032×3024.

Wysoka rozdzielczość obrazu wideo - FULL HD 1920x1080p przy 30 klatkach/sek, zarejestrowany obraz można wygodnie odtwarzać nawet na telewizorach o wysokiej przekątnej obrazu.

Tryb nocny diody IR - Kamera posiada tryb do jazdy (rejestracji) w nocy lub przy niskim poziomie światła.

Wbudowany głośnik - Sygnalizacja dźwiękowa wciskanych klawiszy, odtwarzanie zarejestrowanych filmów z dźwiękiem.

rejestrator_xblitz_go_6.jpg
rejestrator_xblitz_go_7.jpg

Pasywny tryb parkingowy

G-sensor - Jest to czujnik grawitacyjny, służy on do wykrywania zderzenia lub gwałtownego hamowania. W takiej sytuacji rejestrator automatycznie zabezpieczy nagrywany aktualnie plik, aby nie został on nadpisany lub przypadkowo usunięty.

Pasywny tryb parkingowy działa w oparciu o odczyt z czujnika wstrząsów. Kamera będąc w stanie uśpienia po wykryciu uderzenia lub silnego wstrząsu rozpocznie rejestrowanie obrazu w krótkotrwałej sekwencji.

Plik z zarejestrowanym obrazem pod wpływem uruchomionego czujnika grawitacyjnego zostaje zabezpieczony i w zwykłym trybie zapętlenia nie ulega nadpisaniu. Można go wykasować ręcznie lub skopiować np. na dysk komputera.

Tryb detekcji ruchu

Monitorowanie parkingu - Rejestrator w stanie czuwania w zaparkowanym aucie, w momencie wykrycia uderzenia (regulowana czułość) kamera zaczyna nagrywać.

Aktywację tego trybu trzeba przeprowadzić ręcznie. Kamera monitoruje wydarzenia w jej polu widzenia a w przypadku wykrycia ruchu dokonuje zapisu na karcie pamięci. Aktywacja odbywa się w momencie wykrycia zmiany obrazu w obserwowanym terenie (ruch pieszego czy przemieszczenie innego pojazdu).

Ważne by pamiętać że tryb detekcji ruchu powinien być ręcznie włączany tylko podczas pozostawiania pojazdu na parkingu, w innym przypadku mogą wystąpić problemy z poprawnym działaniem tego trybu jak i całego urządzenia.

rejestrator_xblitz_go_8.jpg
rejestrator_xblitz_go_9.jpg

Zobacz więcej niż inni

Soczewka szerokokątna - Kąt widzenia to aż 170 stopni - pozwala na zarejestrowanie szerszej perspektywy przed maską pojazdu, szklana soczewka zapewnia doskonałą jakość obrazu.

Generalnie im większy kąt widzenia soczewki, tym większy obszar zostanie uchwycony podczas zapisu.

System WDR

WDR (Wide Dynamic Range - Szeroki zakres dynamiki) - działanie tej funkcji w kamerach samochodowych polega na użyciu odpowiednich algorytmów do analizy naświetlenia obrazu oraz na dynamicznej zmianie wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli monitorowanych scen w celu uwidocznienia na obrazie niedoświetlonych elementów. Dzięki temu mamy możliwość dokładnej rejestracji sceny mimo dużego kontrastu.

Dzięki szerokiemu obiektywowi i technologii WDR urządzenie świetnie sobie radzi nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Poszerzony zakres dynamiki obrazu pozwala na uzyskiwanie przejrzystego i szczegółowego obrazu, dzięki umiejętnemu niwelowaniu zarówno zbyt jasnych, jak i zaciemnionych fragmentów nagrania. Dzięki funkcji WDR możliwe jest zachowanie czytelności całości obserwowanej sceny.

rejestrator_xblitz_go_10.jpg
rejestrator_xblitz_go_11.jpg

Dane techniczne:

 1. Procesor: NT96658
 2. Sensor: Sony IMX323, 2MP, 1/2.9
 3. Wyświetlcz: 2.0 cale / 320*240
 4. Soczewka: kąt 170, przysłona F1.7, soczewka 6G
 5. G-SENSOR: TAK
 6. Tryb nocny: TAK, 8xdiody IR
 7. WDR: TAK
 8. Wbudowany głośnik: TAK
 9. Tryb parkowania: TAK
 10. Rozdzielczość wideo: 1920*1080P, 30fps
 11. Format wideo: MOV, H.264
 12. Rozdzielczość zdjęć/ Format zdjęć: 12M, 4032×3024
 13. Karta pamięci: do 64 GB, FAT32
 14. Gniazda, złącza: Mini USB, HDMI
 15. Detektor ruchu: TAK
 16. Wyjście TV: TAK
 17. Język menu: polski, angielski, francuski, hiszpański, portugalski, niemiecki, włsoki, chiński, japoński, rosyjski, koreański
 18. Zasilanie: bateria wbudowana / ładowarka samochodowa 12V-24V
 19. Audio: Wbudowany mikrofon / głośnik
 20. Bateria: 300mA, bateria litowo-jonowa
 21. Wyjście ładowarki samochodowej: DC 5V, 1.5A

W zestawie:

 1. Rejestrator trasy Xblitz GO SE
 2. Ładowarka samochodowa
 3. Kabel USB
 4. Uchwyt mocujący
 5. Instrukcja obsługi
 6. Gwarancja
 7. Dowód zakupu (paragon / faktura)
rejestrator_xblitz_go_12.jpg