Prostownik samochodowy ładowarka akumulatorów 6V/12V JBP

79,00 zł
Brutto

 • Gwarancja bezpiecznych zakupów Gwarancja bezpiecznych zakupów
 • Darmowa dostawa od 300zł Darmowa dostawa od 300zł
 • Zwrot do 14 dni Zwrot do 14 dni
https://jbpartner.pl/zdjecia/sklep_www/prostownik/9.png

Elektroniczny prostownik firmy JBP do ładowania akumulatorów

Automatyczna ładowarka przeznaczona do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych (Pb, LEAD-ACID), żelowych oraz akumulatorów z oznaczeniem AGM stosowanych w samochodach z systemem "START-STOP" o napięciu 6 V lub 12 V oraz pojemności od 1,2 do 120 Ah. Dzięki zaawansowanym technologią wykorzystywanym podczas projektowania i budowy prostownika, umożliwia on ładowanie akumulatorów do prawie 100% ich oryginalnej pojemności. To ważne, gdyż nie jest to regułą wśród ładowarek dostępnych na rynku.

Bezpieczeństwo w każdym względzie

Urządzenie dedykowane jest nie tylko do akumulatorów samochodowych dużej pojemności - dzięki regulacji prądu ładowania, nadaje się również do akumulatorów żelowych, motocyklowych, stosowanych na jachtach czy akumulatorów do skuterów o mniejszej pojemności. Ładowarka JBP to produkt bezpieczny, zarówno dla akumulatorów jak i dla użytkowników. Proces ładowania akumulatora sterowany jest automatycznie i steruje nim mikroprocesor zapewnia to optymalny jego przebieg oraz chroni akumulator przed przeładowaniem. Ładowarka posiada zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją. Nieprawidłowe podłączenie akumulatora poskutkuje pojawieniem się błędu na wyświetlaczu i uruchomi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, a rozpoczęcie ładowania nie będzie możliwe.
https://jbpartner.pl/zdjecia/sklep_www/prostownik/2.png
https://jbpartner.pl/zdjecia/sklep_www/prostownik/5.png

Łatwy w użytkowaniu

Łatwa w obsłudze automatyczna ładowarka wyposażona w ekran LCD. Świetnie nadaje się do domowego użytku. Z powodzeniem naładuje akumulator w samochodzie, skuterze, motocyklu czy w ogrodowym traktorku. Cztery skonfigurowane pod konkretne potrzeby programy ładowania sprawiają, że bezbłędnie możemy dostosować parametry pracy urządzenia pod konkretne potrzeby. Dodatkowo możemy skorzystać z trybu regeneracji akumulatora oraz podtrzymania i pomiaru napięcia. Maksymalna pojemność ładowanego akumulatora to 120 Ah.

Zalety urządzenia:

 1. Automatyczna i pewna kontrola naładowania akumulatora - po osiągnięciu określonego napięcia, lub samoczynnego spadku prądu ładowania,
 2. Monitorowanie napięcia po zakończeniu ładowania - automatyczne wznowienie ładowania w przypadku spadku napięcia na akumulatorze,
 3. Ładowarka niweluje zjawisko zasiarczania akumulatorów, które może powstawać podczas ładowania,
 4. Tryb "zimowy" - zapewnia pełne i efektywne naładowanie akumulatora, nawet w b. niskiej temperaturze otoczenia
 5. Tryb "reaktywacji/reanimacji" - specjalny tryb ładowania - w przypadku skrajnie rozładowanych akumulatorów, ładowarka stosuje ograniczony prąd ładowania pojedynczymi impulsami, aż do osiągnięcia bezpiecznego napięcia pozwalającego na szybsze ładowanie - ładowarka sama decyduje, o konieczności użycia tego trybu,
 6. Ładowarka wyposażona w komplet zabezpieczeń przeciw zwarciom, przed błędnym podłączeniem biegunów, przed przegrzaniem, przeciążeniem, przeładowaniem itp.
https://jbpartner.pl/zdjecia/sklep_www/prostownik/8.png
https://jbpartner.pl/zdjecia/sklep_www/prostownik/4.png
https://jbpartner.pl/zdjecia/sklep_www/prostownik/7.png
https://jbpartner.pl/zdjecia/sklep_www/prostownik/1.png

Etapy pracy prostownika:

 1. Pierwszy etap to zmierzenie i podanie wskazania napięcia na zaciskach akumulatora i określenie jego rodzaju. Naciskając przycisk "MODE" należy wybrać tryb ładowania. Dokonywana jest ocena stanu akumulatora i jego ewentualna reaktywacja (tylko dla mocno rozładowanych ogniw) - ładowanie zmniejszonym prądem pojedynczymi impulsami.
 2. Następnym etapem jest ładowanie zasadnicze - w zależności od trybu ładowania 0.8A/3.8A.
 3. Kolejne etapy to kontrola procesu ładowania - wraz ze wzrostem napięcia na akumulatorze następuje ograniczenie prądu ładowania.
 4. W końcowej fazie ładowania prąd jest ograniczany do 0.8A - jest to doskonałe zabezpieczenie przed zjawiskiem "gazowania" akumulatora. Po osiągnięciu napięcia 14.4V/14.7V (dla aku 12V) i 7.3V (dla aku 6V) ładowanie zasadnicze jest zakończone.
 5. Ostatni etap to faza monitorowania napięcia na akumulatorze - w przypadku dłuższego pozostawienia ładowarki podłączonej do akumulatora i spadku napięcia do 12.6V (12V) / 6.3V (6V) ładowarka włącza ładowanie podtrzymujące aby nie dopuścić do dalszego rozładowania akumulatora.

Dane techniczne:

 1. Napięcie wejściowe: 220 – 240 VAC ~ 50/60 Hz
 2. Napięcie wyjściowe: 6V / 12V
 3. Zakres temperatury przechowywania: 0°C do 40°C
 4. Klasa zabezpieczeń: 2
 5. Maksymalna pojemność akumulatora: 6V 1.2Ah – 12Ah
 6. Maksymalna pojemność akumulatora: 12V 1.2Ah – 120Ah
 7. Moc znamionowa: 60W
 8. Prąd ładowania: 0.8A - 3.8A
 9. Klasa ochrony obudowy: IP 65
https://jbpartner.pl/zdjecia/sklep_www/prostownik/3.png
https://jbpartner.pl/zdjecia/sklep_www/prostownik/6.png

W zestawie:

 1. Prostownik marki JBP
 2. Komplet kabli czerwony i czarny z klemami
 3. Kabel zasilający
 4. Oryginalne opakowanie
 5. Instrukcja obsługi w j. polskim
 6. Gwarancja
 7. Dowód zakupu (paragon / faktura)
https://jbpartner.pl/zdjecia/sklep_www/prostownik/11.png
https://jbpartner.pl/zdjecia/sklep_www/prostownik/10.png